Без глутен, 3 блока в Зоната, подходяща за хора с ИР (инсулинова резистетност) и диабет тип 2.
без глутен
тутманик
Това е леко променена рецепта от примерния
7-дневен режим, който може да намерите в сайта.
Оказа се, че е най-предпочитаната закуска за много хора ?
Приготвя се бързо и се изяжда още по-бързо ?.
Ето и
нужните продукти, като вида брашно при мен всеки път е различно:
1 яйце
2 с.л кисело мляко
30г смлени овесени ядки, при нужда безглутенови
18г брашно от нахут
1ч.л бакпулвер
80г изкиснато сирене
малко самардала и смлени семена от черен кимион, това по желание.
Начинът на приготвяне е ясен – разбърквате, сипвате във форма/формички и печете.
Бележки:
Не добавям мазнина заради цялото яйце, сиренето и малкото семе от черен кимион.
Едно тутманиче от снимката е 1,5 блока.
За закуска от 2 блока хапнете едно тутманиче със 100г кисело мляко (или чаша айрян от него).
За закуска от 3 блока хапнете 2 тутманичета с чаша чай без захар.
Разпределение по блокове: 1 яйце-1П, 80г сирене-2П, 30г овесени ядки/брашно-2В, 18г брашно от нахут-1В, мазнините смятам от яйцето и сиренето, по желание може да добавите 1ч.л. мазнина-3М (50ккал ? ).
Бон апети!
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!