Публикации

Протеиново-шоколадов крем с тиква

Това е един много вкусен и засищащ крем-шоколад. С достатъчно протеини и с не много въглехидрати.
Надявам се да ви хареса 😋☺️
    • Без глутен, без млечни и без рафинирана захар.
    • Веган.
    • С опция да бъде кето.

протеиново-шоколадов крем

Какво ще ви трябва

300г печена тиква
1 кен /400г/ кокосово мляко 20% масленост (ползвам лидълско, само сметана е)
50г мед /или подсладител без калории/
30г протеин шоколад, ползвам веган протеин
30г какао
ванилия
Приготвянето е лесно:
Намачвате тиквата, добавяте кокосовата сметана и меда и блендирате до гладка смес.
Прибавяте какаото, протеина и ванилията и разбърквате добре.
Сипвате в чашки и слагате в хладилник да се охлади.
Вече имате един разкошен и учудващо лек десерт.
Бон апети!

Панакота с мед и печени лешници

Лек, вкусен и здравословен десерт, подходящ за хора с диабет, ИР, за такива в режим на отслабване, при безглутенов режим на хранене, нисковъглехидратна диета, както и за всички любители на сладкото.

Панакота

Панакота с мед и печени лешници

Панакота с мед и печени лешници

.

Панакота с мед и печени лешници

9 блока според диета Зоната (9ПМВ)
без глутен и без рафинирана захар

.

Продуктите са малко и достъпни

1 опаковка Скир (500г)
100г мед
40г натрошени печени лешници
1 ванилия
1 пакет желатин (10г)

.

Приготвянето е бързо и лесно

Оставете Скира извън хладилник за малко.
Разбъркайте го с меда, ванилията и лешниците.
Пригответе желатина според указанията на опаковката.
Сипете го внимателно и при непрекъснато бъркане в медената смес.
Сипете в подходящи чашки според желаните блокове.

.

Бележки

  • 72г са един зонов блок.
  • 144-145г  са два блока, които са идеалната междинна закуска.
  • Ако замените меда с еритритол десертът ще стане кето.
  • Разпределение на продуктите по блокове – Скир 8П, Мед 9В, лешници 18М, удвоени заради обезмасления Скир.

Сладко от малини и праскови

100г сладко съдържат само 16,4г въглехидрати.

1оБВ в Зоната, подходящо за хора с диабет, ИР, за безглутеново хранене и за всички любители на здравословната домашна кухня.

сладко от малини и праскови

За има-няма 2 (две 🙂 ) бурканчета ми трябваха:

200г праскови (2Б)

400г малини (4В)

40г тръстикова захар (4В)

Еритритол и /или стевия на вкус

Ванилия по желание, аз ползвах и ухае страхотно.

Общо 10 блока въглехидрати.

 

Обелете и нарежете прасковите прасковите на дребно. Смесете с малините.

Поръсете плодовете със захарта и еритритола и оставете за през нощта (или за няколко часа).

Сварете сладкото на умерен огън докато се сгъсти до желаната гъстота. Сложете стевия на вкус, ванилия по желание, разбъркайте и разлейте в топли бурканчета…има няма две бурканчета 🙂 .

Претеглете сладкото докато разливате, разделете на 10 и ще получите колко грама сладко е 1 блок въглехидрати (1БВ).

При мен се получи 55г за блок, т.е. 100г сладко съдържат 16,4г въглехидрати.

Бон апети!