Веган барчета

Веган лешникови барчета

Нисковъглехидратни веган барчета – без глутен, без млечни и без рафинирана захар. С опция да бъдат кето.

Изключително вкусни барчета, подходящи при нисковъглехидратен режим на хранене, в кето режими.

веган лешникови барчета

vegan-barcheta

Какво ви трябва

За основата: 1 ½ чаша бадемово брашно, 3-4с.л. еритритол на прах, 2ч.л. стевия ванилия, 3с.л. кленов сироп, 3с.л. разтопено кокосово масло, 3с.л. вода.

За лешниковия пласт: ½ чаша лешников тахан, 1/3 чаша разтопено кокосово масло, 1ч.л. стевия ванилия.

За шоколадовия слой: 1/3 чаша разтопено кокосово масло, 3с.л. с връх нисковъглехидратно какао, 1ч.л. стевия ванилия.

Как приготвих

Смесвам всички продукти за основата много добре и разстилам в малка малка правоъгълна тавичка с размери 25х10 см. Натискам с лъжица да загладя слоя.

Смесвам тахана с коксовото масло и овкусявам със стевията. Сипвам течността върху бадемовата основа и оставям в хладилник да стегне. За около два часа беше готово.

След това приготвям шоколадовия слой като смесвам продуктите и го изливам върху вече стегналия сладкиш. Поръсвам половината с натрошени какаови зърна, а другата половина с кристалчета морска сол. И тогава разбрах, че това е добре да се направи след като сладкиша стегне леко, защото те попиха в течността. А е хубаво да останат отгоре неразтопени J

Оставям в хладилник и за по-малко от 20 минути вече е готово за консумация.

Сега… хубаво е малко да постои все пак, но нетърпеливите вече могат да го опитат 🙂  .

 

Разрязвам на 8 барчета, може и на 10, зависи колко тънки/дебели ги искате.

Консумирайте наистина с удоволствие и мярка.

БЕЛЕЖКИ

  • Количеството на стевията е според вкуса ви – опитвайте и слагайте толкова, колкото сладост търпи небцето ви.
  • За да бъдат кето заменете кленовия сироп с еритритол и ако има нужда добавете още 1с.л. кокосово масло /вода/ за спойка.
  • Въпреки, че се вписват в някоя диета, барчетата са много калорични и това трябва да се вземе предвид.
  • Вместо лешников тахан може да сложите фъстъчено масло. Ще имате вкус на Twix.
  • Ако сложите сусамов тахан слоя може да не стегне толкова и си мисля, че ще имате вкуса на вафла, школадова вафла. Не като вид, а като вкус.
  • Съхранявайте в хладилник и консумирайте веднага след като го извадите от там, лешниковия слой се размеква бързо при стайна температура.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *